Альвеоліт

Запалення лунки після видалення зуба. Причини, за якими виникає альвеоліт лунки. Суха лунка після видалення зуба - види і симптоми альвеоліту. Лікування альвеоліту в Ірпені

Важливо знати

Альвеоліт відноситься до найпоширеніших ускладнень після видалення зуба. Найчастіше альвеоліт лунки з'являється після екстракції зубів мудрості, це пов'язано з певними анатомічними і фізіологічними особливостями порожнини рота. Найважливішим завданням при альвеоліті є його своєчасна діагностика і лікування, це дозволяє попередити ще більш серйозні ускладнення, а також хронічний альвеоліт. В «My Smile» стоматологи застосовують сучасне лікування альвеоліту будь-якої форми і стадії. І все ж, першочерговою метою наших фахівців є профілактика даного захворювання у пацієнтів, яким з тих чи інших причин доводиться видаляти зубні одиниці. Помітили ознаки альвеоліту у себе або у своєї дитини? Якомога швидше зверніться за допомогою до стоматолога, щоб зберегти здоров'я зубів і ясен. Записатися на консультацію в «My Smile» можна онлайн за допомогою форми зворотного зв'язку, ми приймаємо пацієнтів зі всієї Київської області (Ірпеня, Бучі, Києва, Ворзеля та інших міст).

Консультація всього від 250 грн.

Записатись

Запалення лунки після видалення зуба (Альвеоліт)

Альвеоліт

Альвеоліт – це запалення лунки після видалення зуба, яке викликається бактеріальною флорою, частіше за все, стафілококами і стрептококами.

 

Лунка (ранка) утворюється відразу після екстракції зуба, в нормальних умовах в ній формується кров’яний згусток з великою кількістю білка і елементів сполучної тканини. Зазвичай, лунка поступово закривається (заростає) слизовою оболонкою, але при порушенні техніки видалення зуба або гігієнічних процедур в неї проникає інфекція, яка призводить до гострого запалення тканин.

 

Альвеоліт лунки зуба розвивається швидко і може стати причиною дуже небезпечних ускладнень, як місцевих, так і системних. Стоматологи «My Smile» акцентують увагу на тому, що лікування альвеоліту лунки відкладати ні в якому разі не можна. При появі перших симптомів необхідно відразу записатися на консультацію до фахівця.

Причини, за якими виникає альвеоліт лунки

Альвеоліт після видалення зуба провокується саме інфекційними агентами, але в ротовій порожнині людини бактерії знаходяться в нормі, чому ж синдром сухої лунки з’являється не у всіх?

 

Причини альвеоліта:

  • Помилки стоматолога під час екстракції зуба;
  • Видалення зуба мудрості (через пошкодження сусідніх тканин);
  • Погана обробка рани антисептиками;
  • Ігнорування рекомендацій стоматолога після процедури видалення;
  • Прийом занадто гарячої рідини;
  • Механічне пошкодження лунки при жуванні їжі та інше.

 

Ризик розвитку альвеоліту підвищується при наявності: хронічної інфекції в порожнині рота, цукрового діабету, системних захворюваннях сполучної тканини. У дітей пуста лунка після видалення зуба з’являється в основному при порушенні гігієни порожнини рота (брудні пальці в роті).

альвеоліт лунки

Суха лунка після видалення зуба - види і симптоми альвеоліту

Симптоми альвеоліту залежать від стадії захворювання:

 

  • Серозний альвеоліт – початкова форма захворювання. Ознаки проявляються вже через 2-3 дні після екстракції зуба. З’являється біль в області лунки, набряк і почервоніння ясен, рідше погіршується самопочуття;
  • Гнійний альвеоліт – розвивається через 5-7 днів після видалення зуба. У разі несвоєчасного звернення до стоматолога, біль в області лунки посилюється, з’являється пульсація, в лунці утворюється сіро-жовтий наліт, набряк і почервоніння ясен посилюється, лімфовузли на шиї збільшуються в розмірах, стають болючими;
  • Гіпертрофічний альвеоліт (альвеоліт без болю) – розростання м’яких тканин в лунці і навколо неї. Ця фаза небезпечна тим, що всі симптоми практично повністю зникають: зникає пульсуючий біль, поліпшується загальний стан, але в той же час в області лунки погіршується кровопостачання, частина ясна гине, процес може перейти на окістя і кістку, а також на сусідні зуби.
  • Альвеоліт лунки зуба – це такий патологічний стан після видалення зуба, коли лунка залишається сухою, кров’яний згусток не формується. Ще цей стан називається синдром сухої лунки. Згусток повністю заповнює собою лунку, у тому числі покриваючи її стінки. Це забезпечує захист від пошкоджень та виникнення інфікування. Усередині рани формується пухка тканина, яка замінюється сполучною, а потім новою кістковою тканиною.

 

Однак при виникненні певних умов загоєння порушується, згусток не формується або нещільно прилягає до поверхні рани, утворюється суха лунка, лікування якої потрібно обов’язково. Порожня лунка після видалення зуба – це нечаста проблема, але дуже серйозна, до вирішення якої слід підійти з усією відповідальністю.

 

Небагато пацієнтів знають, що альвеоліт після видалення зуба потребує лікування. Оскільки вважають, що виникнення болю та інші симптоми є нормальним після проведення такого втручання. Пам’ятайте, що перші три дні помірні болісні відчуття дійсно є нормальними. Однак якщо біль не минає понад три дні, це є приводом звернутися до лікаря.

 

Ознаки альвеоліту можна розпізнати навіть у початковій стадії. Важливо дуже уважно поставитися до своїх відчуттів. Зазвичай альвеоліт характеризується такою симптоматикою:

  • Наростаючим болем, який може бути пульсуючим і поширюватися на частину обличчя з того боку, з якого видалено зуб.
  • Може спостерігатися підвищення температури до 38 градусів і вище.
  • Часто є набряклість у ділянці ясен та ран.
  • Відсутній кров’яний згусток або порушений.
  • У лунці утворюється сірий наліт, а потім гній.
  • Відзначається неприємний запах із рота, збільшуються лімфовузли.
  • Жовтий наліт у лунці після видалення зуба.
  • Може бути надмірне слиновиділення, втрата апетиту.

 

Остання стадія – це гіпертрофічний альвеоліт, найбільш небезпечна. Це пов’язано з тим, що симптоми притупляються, пацієнт втрачає пильність, думаючи, що це пройшло. Проте хвороба продовжує прогресувати, відзначається некроз м’яких тканин, кістки.

Які можуть бути ускладнення альвеоліту

Альвеоліт лікування вимагає обов’язкового, оскільки це загрожує серйозними ускладненнями. Може виникнути гайморит, флегмона, періостит, остеомієліт і навіть сепсис.

Постекстракційний альвеоліт потребує обов’язкового лікування, особливо якщо протягом 3 днів після операції відзначається наростання симптомів.

Лікування альвеоліту в Ірпені

Лікування альвеоліту в Ірпені

Особливості лікування альвеоліту у стоматології

Синдром сухої лунки після видалення зуба потребує правильного лікування. Насамперед перед лікарем-стоматологом стоять такі завдання:

  • Зняття запалення.
  • Видалення інфікованих тканин.
  • Відновлення тканин.
  • Профілактика можливих ускладнень.

 

Перше правило ефективного лікування – проведення правильної діагностики. Лікарем проводиться візуальний огляд лунки, призначається рентген з метою виявлення уламків зуба в рані. Запалення лунки після видалення зуба вимагає обов’язкового лікування та проводиться у кілька етапів:

  • Знеболення (зазвичай застосовується місцева анестезія).
  • Видалення фрагментів згустку, некротичних компонентів, залишків їжі, промивання антисептиком.
  • Видалення уламків зуба.
  • Знезараження, підсушування тканин.
  • Введення тампону з антисептичним засобом.
  • Призначення лікувальної терапії, яка може включати антибіотики, полоскання, аплікації.

 

Альвеоліт після видалення зуба мудрості також потребує лікування. Хороший антисептичний ефект дає розчин мірамістину та хлоргексидину. При сильному болю може бути призначено знеболювальне.

 

Суха лунка після видалення зуба потребує обов’язкового лікування. У клініці «My Smile» вам зможуть запропонувати правильне та ефективне лікування. Звертайтесь, ми зможемо вам допомогти.

 

Лікування альвеоліту після видалення зуба в «My Smile» проводиться згідно з міжнародними протоколами лікування. Для усунення симптомів ми застосовуємо як місцеві, так і системні препарати:

  • Місцеве лікування лунки після видалення зуба – стоматолог виконує знеболювання місцевим анестетиком, промивання лунки, видалення гною і залишків їжі. Потім лікар ретельно обробляє лунку антисептиками. Після обробки лунка висушується, стоматолог накладає пов’язку зі знеболюючим і антисептичним розчином. У більш складних випадках застосовується кюретаж лунки (вишкрібання вмісту), тампонаж лунки з антибіотиками та іншими препаратами, фізіологічні процедури протягом 1-2 тижнів.
  • Медикаментозне лікування альвеоліту – в запущених випадках стоматолог «My Smile» може призначити прийом протизапальних препаратів, знеболюючих або антибіотиків.
  • Хірургічне лікування сухої лунки при альвеоліті – застосовується при гнійних ускладненнях альвеоліта (періостит, абсцес, гнійний лімфаденіт та інше). В даному випадку виконується розтин гнійних вогнищ в яснах або кістці, видалення гною, дренування порожнини, застосування різних місцевих і системних антибактеріальних препаратів.
Суха лунка після видалення зуба може з’явитися навіть при дотриманні всіх норм під час процедури екстракції. Якщо Ви помітили симптоми альвеоліту, не варто панікувати, адже лікування на ранній стадії дуже ефективно, і дозволяє за короткий час безслідно позбутися небезпечного ускладнення.

Порожня лунка після видалення зуба - лікування в домашніх умовах

Альвеоліт після видалення зуба мудрості або іншої зубної одиниці з’являється не відразу, а через 24-72 години, коли пацієнт уже перебуває вдома. На жаль, багато людей далеко не відразу повідомляють стоматолога про проблему, а намагаються лікувати альвеоліт самостійно, в тому числі, різними народними засобами.

 

ВАЖЛИВО: лікування альвеоліту в домашніх умовах неприпустиме! Самостійне промивання лунки після видалення зуба, зняття «корки», «плівки» з лунки та інші маніпуляції можуть призвести до кровотечі, збільшення запального процесу і його розповсюдження на сусідні зуби.

Порожня лунка після видалення зуба

Як попередити альвеоліт після видалення зуба?

Суха лунка видаленого зуба – це, частіше за все, результат недотримання рекомендацій стоматолога в перші дні після операції.

 

Чого робити не можна?

  • «Мацати» місце видаленого зуба пальцем, язиком, сторонніми предметами;
  • Полоскати рот занадто інтенсивно, з ефектом «вакууму» в лунці;
  • Приймати занадто гарячу, тверду їжу;
  • Займатися активними видами спорту, відвідувати сауну (це може спровокувати «відрив» згустку в дні лунки);
  • Курити і зловживати алкоголем.

 

Як допомогти лунці швидше зарости без запалення?

  • Вживайте м’які, не надто гарячі продукти харчування і напої;
  • Ретельно пережовуйте їжу;
  • Регулярно виконуйте гігієнічні процедури порожнини рота, використовуйте антисептичні ополіскувачі, рекомендовані стоматологом;
  • Під час чищення зубів щіткою не пошкоджуйте згусток в дні лунки;
  • Приймайте всі препарати, призначені лікарем.

 

Запалення лунки після видалення зуба мудрості або будь-якого іншого зуба – проблема серйозна. Ніколи не варто відкладати лікування в довгий ящик, і сподіватися, що все вирішиться само собою.

 

Симптоми запалення лунки після видалення зуба швидко прогресують і стають причиною поширення інфекції на сусідні структури в порожнині рота і за її межі.

 

Виявили випливає гній з лунки після видалення зуба чи інші ознаки альвеоліта? Запишіться на прийом до стоматолога «My Smile» і ми проведемо швидку діагностику і ефективне лікування альвеоліту за прийнятною ціною. Перша консультація для всіх пацієнтів з Ірпені, Києва, Бучі та інших міст Київської області – 250 грн.

Поширені запитання

  • ➔ З'явився сірий наліт в лунці після видалення зуба, що це?

    Суха лунка і сірий наліт - це ознаки альвеоліта та запального процесу в лунці, що розвивається після видалення зуба. Постекстракційний альвеоліт вимагає негайного лікування у стоматолога.

  • ➔ Чи може бути альвеоліт зуба у дитини?

    Так, у дітей альвеоліт ясна може з'явитися після видалення постійного зуба.

  • ➔ Чи потрібно приймати антибіотики при альвеоліті?

    Лікування альвеоліту може супроводжуватися застосуванням антибіотиків. Доцільність застосування даних препаратів може визначити тільки фахівець після консультації та огляду.

  • ➔ Чи можливе лікування альвеоліту в домашніх умовах?

    Лікування альвеоліту вдома неприпустимо. Тактика лікування захворювання повинна підбиратися індивідуально у стоматолога, самостійне лікування може швидко призвести до погіршення стану.

  • ➔ Яка ціна лікування альвеоліту в «My Smile»?

    Вартість лікування альвеоліту залежить від обсягу стоматологічної допомоги. Щоб отримати розрахунок ціни лікування, зверніться за консультацією до фахівця «My Smile» в Києві (Ірпені).