Адентія

Чому виникає адентія зубів і якою вона буває. Адентія верхньої щелепи. Адентія нижньої щелепи. Чим характеризується адентія у дітей. Адентія молочних зубів. Лікування адентії: способи та ключові етапи.

Важливо знати

Адентія - це медичний стан, при якому відсутній один і більше зубів. Завдання стоматолога тут – відновити зубний ряд так, щоб результат вийшов естетичним, функціональним та комфортним для пацієнта. Залежно від випадку повна адентія, часткова адентія зубів, у дитини вона або у дорослої, застосовуються різні підходи в лікуванні. У клініці My Smile в Ірпені фахівці практикують індивідуальний підхід та обирають найбільш оптимальний спосіб усунення проблеми для кожного пацієнта.

Консультація всього від 250 грн.

Записатись

Лікування адентії в клініці "МайСмайл"

Лікування адентії в клініці

Адентія – це медичний стан, при якому відсутній один і більше зубів. Завдання стоматолога тут – відновити зубний ряд так, щоб результат вийшов естетичним, функціональним та комфортним для пацієнта. Залежно від випадку повна адентія, часткова адентія зубів, у дитини вона або у дорослої, застосовуються різні підходи в лікуванні. У клініці My Smile в Ірпені фахівці практикують індивідуальний підхід та обирають найбільш оптимальний спосіб усунення проблеми для кожного пацієнта.

Чому виникає адентія зубів і якою вона буває

Перед тим, як призначити лікування адентії, фахівець встановить причину її виникнення. Вона може бути вродженою та набутою. Найпоширеніші причини адентії такі:

 • Ембріональні дефекти, коли відбуваються порушення розвитку тканин.
 • Генетична схильність – вроджена адентія зубів може бути спадковою.
 • Інфекційні захворювання на кшталт стоматиту, проблем з яснами та порожниною рота.
 • Травми – пошкодження щелепи та зубів можуть бути причиною адентії зубів.
 • Хірургічні втручання на щелепі.

Коли у пацієнта діагноз адентію, лікування та встановлення типу недуги здійснюється виключно у кваліфікованих спеціалістів. Зібравши повний анамнез, стоматолог Май Смайл зможе детально розписати план лікування та контролюватиме всі його етапи. Існують такі види адентії:

 • Повна адентія, коли всі зуби відсутні в ряду.
 • Часткова адентія, якщо немає деяких зубів.
 • Адентія певних типів зубів. Відсутність різців або адентію двійок – лікування залежить не тільки від кількості відсутніх зубів, а й від їх типу.

Ця загальна класифікація адентії, яка дозволяє лікареві в доступній формі описати пацієнтові його проблему. Лікування часткової адентії, як і повної залежить від того, де відсутні зуби.

Чому виникає адентія зубів і якою вона буває

Адентія верхньої щелепи

Коли у пацієнта виникає адентія верхньої щелепи, гостро постає питання естетики та привабливості посмішки. Відсутність зубів суттєво впливає на міміку обличчя та може викликати невпевненість чи дискомфорт. І часткова, і повна адентія верхньої щелепи вимагає від фахівця не просто відновити зубний ряд з урахуванням анатомії та морфології верхньої щелепи, а забезпечити посмішці природний вигляд та привабливість. Фахівці My Smile в Ірпені приділяють підвищену увагу естетиці та ретельно підбирають колір та форму кожного зуба.

Адентія нижньої щелепи

Адентія нижньої щелепи

У свою чергу адентія нижньої щелепи має свої особливості, і тут більшої уваги потребує функціонал. Відсутнім зубам повернути жувальну функцію без змін прикусу.

Чим характеризується адентія у дітей

У дитини цей стан також може мати свої особливості та характеристики. Адентія в дітей віком може бути наслідком травм, операцій, інфекцій, і може бути і вроджена адентія, що з генетичними чинниками чи неправильним розвитком ембріона.

Незважаючи на подібність до дорослих у причинах адентії, класифікація у дітей відрізняється. Є:

 • Первинна адентія – коли ще почали прорізуватися постійні зуби, але відсутні молочні. В одному віці це тимчасовий стан, пов’язаний із нормальним розвитком, в іншому – патологія.
 • Вторинна адентія виникає за відсутності постійних зубів після того, як молочні випали чи видалені.

Якщо у дитини протягом тривалого періоду не з’являються молочні чи постійні зуби, необхідно звернутися до лікаря. Все, що стосується адентії у дітей – лікування, профілактика, діагностика, ви можете дізнатися у клініці My Smile.

Адентія молочних зубів

Проблема характеризується такими проявами:

 • У зубному ряду немає одного чи кількох молочних зубів.
 • Є зміни жувальної функції.
 • Змінюється становище постійних зубів.

Адентія молочних зубів може призвести до порушення прикусу та спровокувати низку проблем естетичного характеру. Стоматологи Май Смайл в Ірпені займаються діагностикою та лікуванням таких проблем. Вони нададуть кваліфіковану медичну допомогу, якщо є адентія молочних зубів, і у разі часткової або повної вторинної адентії у дитини.

Чим характеризується адентія у дітей

Лікування адентії: способи та ключові етапи

Для усунення проблеми можуть використовуватись різні стоматологічні методи. Іноді випадок не потребує активного лікування та втручання, інколи застосовується імплантація зубів при повній адентії. У деяких випадках потрібні ортодонтичні апарати

Лікування адентії складається з кількох етапів:

 1. Консультація та діагностика.
 2. Розроблення плану лікування.
 3. Проведення процедур (встановлення протезів/імплантів/брекет-систем)
 4. Регулярний контроль стану зубів та правильний догляд.
 5. Адентія зубів вимагає спостереження у фахівця, адже кожен клінічний випадок є унікальним.
 6. Лікування часткової адентії

Якщо в зубному ряду відсутні кілька зубів, застосовуються наступні способи:

 • протезування;
 • імплантація;
 • використання брекет-систем;
 • коронки та вініри;
 • тимчасові протези.

Часткова вторинна адентія має на увазі різні підходи до лікування. Яким методом краще відновити посмішку, лікар вирішує з пацієнтом.

Лікування адентії в Україні в клініці My Smile – це завжди про індивідуальний підхід, сучасні методики, ефективність, комфорт та, звичайно, естетику. Записуйтесь на консультацію зі стоматологом в Ірпені, щоб визначити, яке потрібне лікування і як досягти кращого результату.

Поширені запитання:

 • Як встановлюється ціна лікування?

  Вартість залежить від того, яка саме має місце адентія: вид та її стан, загальна складність випадку. Також на ціну впливає обраний спосіб лікування, репутація клініки, досвід спеціаліста.

 • Що впливає на вибір методу лікування адентії зубів?

  Загальне здоров'я, стан зубів, що залишилися, побажання та фінансові можливості пацієнта.

 • Які переваги у імплантації при адентії?

  Стабільне кріплення протезу, збереження кісткової тканини, естетичний вигляд.

 • Як записатись на консультацію в My Smile?

  Зателефонуйте або залиште заявку онлайн.

 • Як довго лікується адентія?

  Процес лікування індивідуальний, залежить від випадку та обраного методу лікування.