Абсцес

Причини появи, види, симптоми, лікування

Важливо знати

Абсцес будь-якої локалізації є небезпечним захворюванням і завжди вимагає хірургічного лікування. У стоматології абсцеси - досить часте явище, вони характеризуються швидким прогресуванням патологічного процесу, а їх виникнення не завжди залежить від дій пацієнта. Підступне захворювання може спровокувати масу неприємностей, тому знання перших симптомів абсцесу зуба може допомогти Вам уникнути серйозних ускладнень. Фахівці стоматології «My Smile» мають великий досвід в лікуванні абсцесів зуба та інших запальних захворювань порожнини рота. Стоматолог-хірург нашої клініки регулярно допомагає пацієнтам з Ірпеня, Києва, Бучі та інших міст Київської області впоратися з даною патологією, а також профілактувати її рецидив в майбутньому. Консультація стоматолога в «My Smile» для всіх нових пацієнтів - 200 грн, а вартість лікування буде залежати від тяжкості процесу і обсягу наданої допомоги.

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Абсцес або гній в зубі - все про захворювання

Абсцес або гній в зубі - все про захворювання
Абсцес зуба – це гостре гнійне запалення тканин пульпи або пародонта, обмежене сполучною тканиною, яка майже завжди є ускладненням ряду інших інфекційно-запальних патологій порожнини рота.

Чому з'являється гній в зубі?

Серед причин розвитку абсцесу зуба виділяють наступні:

 

  • Пульпіт;
  • Гінгівіт;
  • Пародонтит;
  • Глибокий карієс;
  • Гранулема кореня зуба;
  • Кіста зуба;
  • Травми зубів і ясен;
  • Гематогенна інфекція – поширення бактерій через кров з іншого вогнища;
  • Не дотримання асептики при виконанні стоматологічних операцій та інше.

 

Існують також чинники, які підвищують ризик розвитку абсцесу зуба і посилюють перебіг хвороби, наприклад, цукровий діабет, хронічний тонзиліт, синусити, імунодефіцити, нерегулярна гігієна порожнини рота.

Чому з'являється гній в зубі?

Види і симптоми абсцесу зуба

Абсцеси зубів бувають трьох видів, в залежності від локалізації гнійного вогнища: ясенні, періапікальні і пародонтальні. Всі вони розвиваються з різних причин і мають типову клінічну картину, що дозволяє стоматологу вибрати оптимальну тактику лікування і реабілітації. Розглянемо всі типи абсцесу зуба більш докладно.

Ясенний абсцес - гній з ясен

Ясенний абсцес - гній з ясен
Нагноєння на яснах в простолюдді називають флюсом, в стоматології – щелепним періоститом. Абсцеси під яснами виникають через запалення окістя щелепної кістки. Ясенний абсцес проявляється гострим пульсуючим болем, набряком і почервонінням ясни. Під час огляду можна виявити рідинне утворення на яснах, зазвичай округлої або овальної форми, яке виходить з глибини тканин.

Періапікальний абсцес - гній в корені зуба

Періапікальний абсцес – це гнійний мішок в корені зуба. Гній в корені зуба з’являється на тлі відсутності адекватного лікування пародонтиту або глибокого карієсу. Клінічно гній під зубом проявляється сильним болем, особливо при пережовуванні їжі, яка поступово наростає, може віддавати в інші області голови і сусідні зуби. Ясна біля ураженого зуба набрякає, нерідко утворюється свищ – патологічний хід в ясні, через який назовні витікає гній. Для діагностики також використовують рентгенологічні методи обстеження.
Періапікальний абсцес - гній в корені зуба

Пародонтальний абсцес

Гнійне вогнище локалізується в просторі між зубом і кістковою тканиною щелепи (в пародонті). Розвивається, найчастіше, через посилення карієсу, пульпіту, пародонтиту та інших інфекційно-запальних захворювань. У пародонті поступово утворюється кишеня, в якій накопичується рідина. Мікробна флора потрапляє в дану порожнину і викликає гостре запалення, яке швидко переходить в гнійне.

 

Пародонтальний абсцес має схожі симптоми: біль, набряк і гіперемія ясен, виділення гною з каріозної порожнини. На відміну від ясенного абсцесу, в даному випадку не завжди видно вогнище гною неозброєним оком, в більшості випадків для визначення його точної локалізації і розміру потрібен рентген або комп’ютерна томографія.

Лікування абсцесу зуба

Якщо у Вас з’явився гній в зубі, необхідно терміново провести хірургічну міні-операцію. Вона полягає у видаленні гнійного вмісту з порожнини, дренуванні і ретельній обробці місцевими антисептиками. В післяопераційному періоді використовуються протизапальні засоби, знеболювальні та антибіотики.

 

Складність хірургічного лікування залежить від локалізації абсцесу, найбільш простий доступ стоматолог має до ясенного гнійника. В даному випадку немає необхідності розсікати ділянку зв’язкового апарату зуба або використовувати додаткове обладнання.

 

Якщо гній на корені зуба проник через ясна назовні, свищевий хід також необхідно посікти. В окремих випадках при великих розмірах гнійника може знадобитися пластика ясни, яку виконують другим етапом після ослаблення запального процесу.

 

Вартість лікування абсцесу зуба залежить від обраної тактики лікарем і обсягу операції. Ціну лікування даного захворювання в нашій клініці ви зможете з’ясувати у стоматолога під час консультації.

Ускладнення абсцесу

Гній в зубі – це завжди великий ризик для здоров’я пацієнта. Серед ускладнень даної патології варто виділити наступні:

 

  • Омертвляння судинно-нервового пучка (вимагає видалення зуба);
  • Поширення гною на сусідні зуби, щоку, інші області голови і шиї;
  • Гнійний синусит;
  • Генералізація інфекції (сепсис).

 

Ми часто стикаємося з запущеними формами абсцесів, протягом яких ускладнилось поширення інфекційного процесу. Наша клініка оснащена сучасним обладнанням, одним з кращих в Київській області. Часто «My Smile» відвідують пацієнти з найближчих районів Києва, так як ми пропонуємо більш лояльні ціни на стоматологічні послуги.

Профілактика абсцесу зуба

Щоб не допустити розвиток абсцесу зуба потрібно дотримуватися досить простих правил.

 

  • Відвідуйте стоматолога кожні 6 місяців;
  • Використовуйте якісну зубну щітку, хорошу зубну пасту, зубну нитку і антисептичний ополіскувач для порожнини рота;
  • Оптимізуйте раціон харчування;
  • Звертайтеся по допомогу до фахівця при появі перших симптомів захворювання зубів і ясен.

З’явилося нагноєння ясен – куди звернутися в Ірпені?

Якщо ви відчуваєте, що у вас наривається зуб, з’явився пульсуючий біль, виділяється гній з ясен – терміново зверніться за допомогою до стоматолога. Наш фахівець прийме Вас в найближчий вільний час і проведе всі необхідні заходи для полегшення Вашого стану. Записатися на консультацію до стоматолога «My Smile» можна прямо на нашому сайті, а також по телефону. Ціну лікування абсцесу зуба в нашій клініці Ви можете уточнити у лікаря під час огляду або по телефону.

Поширені запитання

  • ➔ Звідки з'являється гній в каналі зуба під пломбою?

    Гнійне запалення пульпи під пломбою може розвинутися з кількох причин: закінчення терміну служби пломби; пошкодження пломбувального матеріалу при жуванні або через травми; порушення техніки установки пломби; з плином крові з іншого інфекційного вогнища.

  • ➔ Чи можна прибрати гній під зубом без операції?

    Лікування гнійного запалення завжди тільки хірургічне. Медикаментозне лікування абсцесу зуба не призведе до позитивного результату. Наш фахівець використовує малоінвазивні методи оперативного лікування, щоб зменшити пошкодження здорових тканин і скоротити термін реабілітації.

  • ➔ Чи може гнійний мішок на корені зуба розсмоктатися сам?

    Ні, абсцеси зубів не проходять самостійно. Відстрочка лікувальних заходів може посилити гнійний процес, і він пошириться далі по порожнини рота, і навіть може викликати системні ускладнення.

  • ➔ Тече гній з зуба, яка перша допомога?

    Вам терміново необхідно звернутися до стоматолога. Якщо в найближчі години такої можливості немає, використовуйте антисептичний ополіскувач для порожнини рота, щоб уповільнити поширення інфекції. Створювати негативний тиск у відкритих каріозних порожнинах за допомогою аспірації повітря ні в якому разі не можна.

  • ➔ Як запобігти абсцесу в зубі?

    Регулярно відвідуйте свого стоматолога, використовуйте хорошу зубну пасту і щітку, після їжі застосовуйте зубну нитку і ополіскувач для порожнини рота, виконуйте всі рекомендації лікаря і лікуйте захворювання порожнини рота на ранній стадії.