Трійчастий нерв

Невралгія трійчастого нерва. Трійчастий нерв і зуб мудрості - де зв'язок? Болить трійчастий нерв після видалення зуба - що робити?

Важливо знати

Трійчастий нерв - один з найбільших в тілі людини. Він складається з трьох великих гілок, дві з яких безпосередньо іннервують наші зуби. Саме тому різні захворювання зубів, а також процедури, що проводяться стоматологом, можуть викликати його пошкодження і запалення. Багато людей знають не з чуток про запалення трійчастого нерва, ця проблема дуже актуальна в стоматології, тому команда «My Smile» відповість на найбільш популярні питання про тригемінальну невралгію, які ми іноді чуємо від наших пацієнтів. Якщо Ви помітили симптоми запалення трійчастого нерва, в першу чергу обов'язково зверніться за допомогою до стоматолога. Записатися на консультацію до фахівця «My Smile» в Києві (Ірпені) можна онлайн або по телефону.

Консультація всього від 250 грн.

Записатись

Невралгія трійчастого нерва – не вирок

Невралгія трійчастого нерва – не вирок

Невралгія трійчастого нерва (тригемінальна невралгія) – ураження трійчастого нерва запальним процесом, травмою або іншими факторами, що виявляється вкрай сильними болями в області обличчя. Трійчастий нерв має величезну кількість дрібних гілок, які розподілені здебільшого голови, тому біль може виникати в різних областях: скронях, вилицях, підборідді, потилиці тощо.

 

Трійчастий нерв є складною системою: він найбільший з 12 черепно-лицьових нервів і складається з верхньої, середньої та нижньої гілок, які забезпечують чутливість м’яких тканин черепа та частин мозкової оболонки, м’язів та тканин обличчя, слизових носа та рота, зубів.

Чому виникає запалення трійчастого нерва?

Невралгія трійчастого нерва може розвинутися з таких причин:

 

  • порушення кровообігу, захворювання тканин та судин головного мозку. Це може бути при таких захворюваннях як розсіяний склероз, атеросклероз, новоутворення в ділянці обличчя) Запальні процеси у вусі;
  • переохолодження;
  • травма;
  • вірусні захворювання: менінгіт, гайморит, отит тощо;
  • здавлювання нерва, дефекти лицьових кісток, уроджені аномалії розвитку кісток черепа;
  • запальні захворювання зубів та м’яких тканин навколо зуба; наявність зубного карієсу, пародонтозу, гінгівіту тощо;
  • стоматологічні маніпуляції (видалення зубів, чищення каналів та інше).

 

Зубна невралгія та неврит після видалення зуба – це синоніми тригемінальної невралгії, пов’язаної із стоматологічними проблемами. Фахівці My Smile регулярно консультують пацієнтів з даною патологією з усіх куточків Київської області (Київ, Ірпінь, Буча та інших міст) та надають професійну допомогу навіть у найскладніших випадках.

запалення трійчастого нерва

Трійчастий нерв і зуб мудрості – де зв'язок?

Зуб мудрості і трійчастий нерв – та сама “парочка”, яка змушує багатьох людей не спати ночами. На жаль, зуби мудрості часто ростуть неправильно, викликають запалення м’яких тканин навколо і згодом – неврит трійчастого нерва. Іноді навіть після видалення зуба мудрості проблема ще зберігається деякий час, і лише після курсу лікування йде сама собою.

 

Як зрозуміти, болить зуб чи трійчастий нерв – популярне питання пацієнтів до стоматолога. Ми постійно чуємо це питання під час консультації. Звичайно, для точної відповіді потрібен огляд спеціаліста та деякі діагностичні заходи, але знаючи деякі особливості, можна відрізнити заздалегідь зубний біль від запалення трійчастого нерва.

 

Зубний біль:

  • Або незмінний, або тривалий, після жування, пиття.
  • Пов’язаний з їдою, чищенням зубів, симптоми йдуть поступово або не слабшають зовсім.
  • Супроводжується іншими симптомами.
  • Знеболюючі працюють у більшості випадків.

 

Зубний біль зазвичай зосереджений в одному місці: на проблемному зубі або яснах (при їді або чищенні), також зуби можуть реагувати на тепло і холод.

 

Невралгія трійчастого нерва має характерні симптоми:

  • лицьовий біль – короткочасний і “стріляє”, як легкий удар струмом, може пропадати і з’являтися періодично. Якщо уражена гілка верхньої щелепи – біль у ділянці м’язів обличчя, носа, верхніх зубів. А якщо вражена гілка нижньої щелепи – як правило, непокоїть сильний біль, схожий на зубний. Уражена очна гілка – біль у ділянці скронь, чола.
  • напад починається раптово після провокуючого фактора: дотик до обличчя, зуба, ока, рух м’язів та інше. Біль нападоподібний, напади тривають від декількох хвилин до декількох годин. Має чіткі часові межі, схожа на удар струмом. Пусковим механізмом може бути жування, дотик до обличчя або зубів, холодне повітря та інше. Може бути головний біль, нервовий тик;
  • спазм лицьових м’язів чи, навпаки, відсутність чутливості деяких ділянок обличчя. Нерідко з’являються дрібні судоми м’язів, почервоніння половини обличчя, оніміння. Спостерігається сухість у роті або підвищене слиновиділення, пітливість;
  • знеболювальні не дають ефекту, потрібна специфічна терапія.

Чи може боліти трійчастий нерв від зуба?

Чи може боліти трійчастий нерв від зуба?

Так, неврит зуба може виникати після стоматологічних маніпуляцій:

  • запалення трійчастого нерва після лікування зуба (стоматолог потрапив у нерв при видаленні карієсу, чищенні каналів, постановці коронок тощо);
  • ушкодження трійчастого нерва при видаленні зуба мудрості.

 

Видалення зуба завжди супроводжується незначним ушкодженням трійчастого нерва. 

 

Якщо стоматолог зробив усе правильно, і ви дотримувалися всіх його рекомендацій після екстракції, боятися нічого. Інший варіант – якщо в процесі видалення були технічні складності або в лунку потрапила інфекція, тоді є ризик, що запалиться трійчастий нерв після видалення зуба. Якщо стоматолог зачепив лицьовий нерв, то призначається лікування та запалення проходить за 1-2 тижні.

 

Також зуби мудрості можуть і зовсім розташовуватися в яснах і тиснути на нерв, провокуючи головний біль, а також больовий синдром в області вилиць, щік. Якщо у вас болить трійчастий нерв після видалення зуба, то не потрібно чекати, а слід відразу звернеться до лікаря. У стоматології MySmile ви зможете отримати професійну допомогу, лікування та рекомендації за лояльними цінами.

 

 

Заболів трійчастий нерв після видалення зуба мудрості

Болить трійчастий нерв після видалення зуба мудрості – найчастіша проблема, з якою стикаються стоматологічні пацієнти. Зуб мудрості має не менше трьох коренів, а іноді їх кількість може досягати 7-8. Така потужна іннервація має зворотний бік медалі, коли зуб видаляють, виникає ймовірність розвитку невриту трійчастого нерва.

 

 

Болить трійчастий нерв після видалення зуба – що робити?

Отже, у вас запалився трійчастий нерв після видалення зуба – як вчинити?

 

  • Не використовуйте жодні медикаменти та ополіскувачі для рота до походу до лікаря;
  • Запишіться на консультацію до стоматолога найближчим часом;
  • Пройдіть повноцінне обстеження та лікування, не ігноруйте жодних рекомендацій фахівця.

 

Трійчастий нерв та зубний біль – настільки актуальна проблема, що в інтернеті сьогодні можна знайти сторінки у стилі «Запалення трійчастого нерва після видалення зуба форум». Ми настійно не рекомендуємо використовувати народні засоби та сумнівні методи лікування, які рекомендують люди без медичної освіти. Це може бути не тільки неефективним, а й небезпечним.

Лікування запалення трійчастого нерва

Основне завдання – усунути больовий синдром та домогтися підтримки ремісії.

Як лікувати неврит трійчастого нерва?

Лікування невриту трійчастого нерва, викликаного стоматологічним захворюванням, складається з кількох етапів:

 

  • Виявлення причини невриту;
  • Усунення зубної проблеми (лікування карієсу, пульпіту, пародонтиту, чищення каналів, видалення зуба та інше);
  • Дотримання певної дієти, режиму харчування, усунення факторів, що провокують;
  • застосування медикаментів (назва медикаментів лікар може озвучити на консультації або по телефону);
  • Фізіотерапевтичні процедури.

 

Якщо всі вищеперелічені варіанти не допомагають, тоді потрібне хірургічне втручання. “Золотим стандартом” є малоінвазивна операція – мікросудинна декомпресія. Це відведення судини від трійчастого нерва за її перетині. Ефективність операції становить близько 97%.

Лікування запалення трійчастого нерва

Профілактика невралгії трійчастого нерва

Неврит важко піддається лікуванню та часто переходить у хронічну форму. Щоб цього не допустити, потрібна профілактика:

 

  • уникнення переохолодження та стресів;
  • відсутність травматизації;
  • регулярні візити до стоматолога.

 

Карієс, пульпіт, гінгівіт та інші проблеми із зубами також впливають на появу та розвиток невриту. Також важливо вчасно видаляти зуби мудрості, які викликають дискомфорт та біль. Часто може бути зачеплений трійчастий нерв при видаленні зуба – тут головне дотримуватись рекомендацій стоматолога, а при больовому синдромі – проходити лікування.

 

 

Невралгія зуба: лікування в Ірпені

Чи запалився трійчастий нерв і болить зуб? Не зволікайте, скоріше зверніться до стоматолога. Запам’ятайте, що раніше почати діяти, тим більше шансів на успішне лікування та попередження розвитку хронічного больового синдрому.

 

Якщо ви з Києва, Ірпеня чи інших міст Київської області, рекомендуємо відвідати нашу сімейну стоматологію MySmile. Записатися на консультацію ви можете за телефоном або на нашому сайті на будь-який комфортний для вас час, оскільки клініка працює без вихідних. Вартість лікування визначається після огляду лікаря та визначення тактики лікування.

Поширені запитання

  • ➔ Болить трійчастий нерв чи зуб – як визначити?

    Неврит трійчастого нерва характеризується нападоподібними сильними болями, зубний біль більш постійний, часто пов'язаний із прийомом їжі. Також при тригемінальній невралгії нерідко виникає почервоніння обличчя, м'язові судоми та інші симптоми.

  • ➔ Чому виникає невралгія після видалення зуба?

    Трійчастий нерв віддає свої гілочки всім зубам, якщо після видалення зуба в цій зоні виникає запалення, воно може поширитися вище по всьому нерву і викликати неврит.

  • ➔ Як попередити неврит після видалення зуба мудрості?

    Трійчастий нерв та зуб мудрості тісно пов'язані. Стоматолог «My Smile» зробить все, щоб не допустити запалення після видалення вісімки. Вам достатньо дотримуватися гарної гігієни та інших рекомендацій лікаря.

  • ➔ Чи можна вилікувати неврит зуба в домашніх умовах?

    Неврит та невралгія трійчастого нерва – досить серйозні стани. Їх обов'язково потрібно лікувати у фахівця, щоб не допустити розвитку хронічного болю.

  • ➔ Як лікують запалення трійчастого нерва в «My Smile»?

    Ми застосовуємо сучасні методи лікування невриту трійчастого нерва, який пов'язаний із хворобами зубів чи наслідками їх видалення. Обсяг лікування підбирається індивідуально після консультації спеціаліста «My Smile».