Перикороніт

Перикороніт зуба мудрості (запалення капюшона зуба мудрості). Від чого з'являється капюшон над зубом мудрості? Діагностика і лікування перикоронарита

Важливо знати

Перикоронарит відноситься до поширених захворювань порожнини рота, яке зустрічається як у дорослих, так і у дітей. Виявити проблему можна на самій ранній стадії, і для цього не потрібні ніякі складні діагностичні процедури, головне - вчасно звернутися до фахівця. Варто сказати, що несвоєчасне лікування патології нерідко призводить до розвитку хронічного запалення і більш серйозних ускладнень. Ми розповімо про симптоми перикоронарита, методи діагностики, лікування і профілактики, які ми застосовуємо в клініці «My Smile». Якщо Ви виявили ознаки хвороби у себе або у своєї дитини, запишіться на консультацію до стоматолога «My Smile» в Ірпені, і ми допоможемо усунути проблему максимально швидко і за доступною ціною.

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Перикороніт

Перикороніт

Перикоронарит (перикороніт) – це запалення м’яких тканин, що оточують зуб в період його прорізування. Процес майже завжди пов’язаний з проблемним прорізуванням, а незначне запалення ясен під час фізіологічного росту зубів не можна назвати перикоронаритом.

 

Перикороніт – це найчастіша проблема старшого підліткового віку, так як саме в цей період з’являються 3 моляри (зуби мудрості або вісімки).

Перикороніт зуба мудрості (запалення капюшона зуба мудрості)

У 9 з 10 випадків перикороніт виникає в області зуба мудрості. Це пов’язано з певними анатомічними особливостями будови щелепи, її окістя і ясни. Так званий «капюшон над зубом мудрості» – це розростання запаленої ясни, яка поступово накриває коронку зуба як навіс.

 

Від чого з’являється капюшон над зубом мудрості?

 

Перикороніт пов’язаний з наступними факторами:

 

  • Дістопія або ретинування зуба мудрості;
  • Прорізування зуба під нахилом;
  • Потовщення окістя щелепи і ясни;
  • Регулярне травмування ясни жорсткою їжею або зубною щіткою;
  • Хронічні захворювання порожнини рота (карієс, стоматит, пульпіт, періодонтит та інші).

 

В процесі прорізування зуба він впирається в слизову оболонку (ясну), подолати цей бар’єр зубу найскладніше, від чого він може перебувати в цьому положення від декількох тижнів до декількох місяців.

 

Формування запалення в яснах збільшує ризик потрапляння хвороботворних бактерій, які активно розмножуються під «капюшоном», а видалити їх щіткою практично неможливо. Тому зняття капюшона з зуба мудрості – основний і найефективніший метод лікування.

Перикороніт зуба мудрості (запалення капюшона зуба мудрості)

Види і симптоми перикороніта

Залежно від вираженості симптомів і змін в ясні перикоронарит ділиться на гострий і хронічний. Стоматолог «My Smile» враховує характер захворювання і виходячи з цього визначає тактику лікування.

 

Гострий перикороніт

Гострий перикороніт буває катаральним і гнійним:

 

  • Катаральний перикороніт – проявляється болем при жуванні в області прорізування зуба мудрості, набряком і почервонінням ясни. Ясна поступово збільшується і формує «капюшон» над зубом. Іноді спостерігається збільшення і болючість лімфовузлів на шиї;
  • Гнійний перикороніт – симптоми перикороніта прогресують, посилюється біль, яка може віддавати у вухо, суглоб нижньої щелепи, з’являється обмеження відкриття рота, капюшон над зубом мудрості запалений, набряклий, лімфатичні вузли на шиї збільшені, болючі, майже завжди погіршується самопочуття, підвищується температура тіла.

 

Хронічний перикороніт

При хронічному перикоронариті симптоми запалення періодично з’являються і зникають. Виявляється утрудненим жуванням на хворому боці, ясна навколо капюшона набрякла, з почервонінням. Тривале розмноження бактерій під капюшоном викликає неприємний запах з рота.

Діагностика і лікування перикоронарита в Ірпені

Діагностика і лікування перикоронарита в Ірпені

В «My Smile» наші фахівці дотримуються міжнародних рекомендацій діагностики та лікування різних форм перикоронарита.

 

  • Спочатку лікар проведе опитування і уточнить всі необхідні деталі, які допоможуть надалі;
  • Огляд порожнини рота – ключовий момент, вже на цьому етапі стоматолог може поставити діагноз;
  • Рентген зуба – процедура, необхідна для визначення тяжкості захворювання, для цього ми використовуємо сучасний апарат «Fona», безпечний навіть для дітей.

 

У разі необхідності лікар може призначити і інші діагностичні дослідження, наприклад, панорамний знімок зубів та інше.

 

Лікування перикоронарита зазвичай комбіноване – це висічення капюшона зуба мудрості, протизапальні та антибактеріальні препарати.

Висічення капюшона зуба мудрості

Висічення ясенного капюшона використовується тільки в тих випадках, коли є достатньо місця для подальшого прорізування зуба і він розташований правильно. Розріз капюшона зуба мудрості також дозволяє очистити забруднену бактеріями порожнину і усунути запальний процес.

 

Стоматологи «My Smile» застосовують хірургічний підхід до лікування при неможливості виправити ситуацію іншим методом. Вартість операції залежить від обсягу втручання, ми пропонуємо лояльні ціни, значно нижчі, ніж в Києві. Записатися на консультацію або операцію Ви можете з будь-якого міста Київської області (Ірпінь, Буча, Київ, Гостомель і інших).

Висічення капюшона зуба мудрості

Видалення капюшона зуба мудрості призводить до загоєння

При видаленні капюшона зуба мудрості загоєння ясни відбувається протягом 7-8 днів, після чого стоматолог знімає шви і дає подальші рекомендації:

  • Дотримуватися повноцінної гігієни порожнини рота;
  • Використовувати антисептичний ополіскувач;
  • Уникати агресивної їжі;
  • Застосовувати медикаменти за потребою.

 

 

Біль після видалення капюшона зуба мудрості

 

Висічення капюшона над зубом мудрості – це не травматична процедура, тому сильний біль після неї не виникає. Якщо Вас все ж буде турбувати біль, стоматолог «My Smile» призначить необхідне лікування, а також проведе повторний огляд, щоб виключити ускладнення після видалення капюшона.

Видалення зуба мудрості

Коли розтин капюшона зуба мудрості не дає ефекту, вісімка НЕ прорізується і виникає повторне запалення, ми пропонуємо видалити зуб мудрості – це міра, яка вирішує проблему перикоронарита на 100%.

 

У багатьох випадках ми відразу рекомендуємо своїм пацієнтам видалення вісімки, так як ці зуби не несуть ніякого функціонального значення і є джерелом проблем.

Перикороніт у дитини

У дитячому та підлітковому віці відбувається зміна молочних зубів на постійні, в цей період також може розвинутися гострий перикоронарит, а потім і хронічний перикоронарит. Лікування в даному випадку практично не відрізняється. Дитячий стоматолог «My Smile» з радістю допоможе Вашій дитині впоратися з цією проблемою. Записати дитину на прийом до стоматолога «My Smile» можна з будь-якого міста Київської області (Ірпінь, Київ, Буча та інших). Ціна лікування буде залежати від обсягу допомоги – медикаментозна терапія, операція з видалення капюшона або екстракція зуба.

Поширені запитання про перикоронарит

  • ➔ Чому виникає перикороніт зуба мудрості?

    Перикороніт зуба мудрості може бути пов'язаний з анатомічними особливостями будови кістки і ясни в даній зоні, дефіцитом місця для прорізування зуба, неправильним положенням вісімки, недостатньою гігієною і хронічними інфекціями в порожнині рота.

  • ➔ Чи можна прибрати капюшон над зубом без операції?

    За допомогою медикаментів іноді вдається тимчасово усунути запалення капюшона зуба мудрості, проте без висічення ясни або видалення вісімки повне одужання неможливо.

  • ➔ Скільки коштує видалити капюшон над зубом мудрості в «My Smile»?

    Вартість операції «Висічення капюшона зуба мудрості» розраховується індивідуально після консультації стоматолога «My Smile».

  • ➔ Болить ясна після видалення капюшона, це нормально?

    Обрізання капюшона зуба мудрості - це маленька операція, і хворобливі відчуття протягом декількох днів - абсолютна норма. Якщо біль посилюється, наростає набряк і з'являються інші симптоми, потрібно терміново відвідати лікаря.

  • ➔ Як запідозрити перикороніт у дитини?

    Спочатку перикоронарит проявляється почервонінням і набряком ясен в області прорізується зуба, болем. Якщо запалення гнійне, у дитини може підвищитися температура тіла, з'являється озноб, збільшуються лімфовузли на шиї.